Українська «Вікіпедія» розпочала щорічний марафон написання статей - Університет Григорія Сковороди в Переяславі
Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Новини > Українська «Вікіпедія» розпочала щорічний марафон написання статей

Українська «Вікіпедія» оголосила початок щорічного марафону з написання статей до української версії енциклопедії з нагоди її дня народження. Марафон триватиме 4 дні – з 28 січня до 31 січня 2021 року. Про це повідомили в ГО «Вікімедіа Україна» на пресконференції, повідомляє MediaSapiens.

Проведення марафону аргументують тим, що у січні відзначається 20-річчя англійської, 17-річчя української та 13-річчя кримськотатарської Вікіпедії.

«Щодня в українській «Вікіпедії» створюється близько 250 статей. Всього у ній уже понад 1 млн статей. Однак метою такого марафону є збільшення кількості статей», – стверджує вікіпедист та член Правління ГО «Вікімедіа Україна» Антон Обожин.

Водночас, він зазначає, що у створенні статей для «Вікіпедії» може взяти будь-хто:

«У нас немає вимог щодо того, хто може писати статті для «Вікіпедії». Однак є певні вимоги щодо статей. По-перше, вони повинні спиратися на авторитетні джерела – наукові дослідження, публікації у авторитетних ЗМІ, на інші енциклопедії. По-друге, статті мають бути значимими. Наприклад, якщо ви хочете написати про якусь особистість, то вона має бути чимось відома».

Писати статті можна на будь-яку тему, однак організатори марафону підготували низку статей, які мають обов’язково бути в українській «Вікіпедії». Наприклад, про королівський палац у Мадриді та про інавгурацію Джо Байдена.

«Роботи нам вистачить на багато десятиліть вперед», – наголошують у ГО «Вікімедіа Україна».

Приміром, на початку цього року громадська організація «Вікімедіа Україна» назвала найпопулярніші статті українськомовного розділу Вікіпедії у 2020 році. Лідерами списку стали статті «Україна» – понад 850 тисяч переглядів – та «Шевченко Тарас Григорович» – понад 680 тисяч переглядів. На п’яте місце вийшла стаття «Коронавірусна хвороба 2019 в Україні» – її переглянули майже 440 тисяч разів за рік.

Отже, задля того, аби допомогти зі створенням статей, організаційна команда Вікімарафону проведе вебінари і онлайн консультації за участі досвідчених вікіпедистів. Щоденно з 28 по 31 січня о 18:00 можна звернутися із запитаннями щодо створення статті до досвідчених вікіпедистів через Zoom. Посилання на ці відкриті Zoom-консультації можна знайти на сторінці марафону у Вікіпедії. 29 та 30 січня о 12:00 пройдуть навчальні вебінари з написання статей. До них можуть долучитися всі охочі.

Вікімарафон – це щорічна масштабна акція з написання статей до української Вікіпедії. Вперше проведений 27 квітня 2014 року і був присвячений пам’яті Героя України Ігоря Костенка, дописувача Вікіпедії, який загинув 20 лютого 2014 року під час розстрілу активістів Євромайдану на вулиці Інститутській у Києві. Ігор Костенко одним з перших висловив і прагнув реалізувати ідею подібної акції. З 2015 року Вікімарафон щорічно проводиться до дня народження української Вікіпедії.

Нагадаємо, що у жовтні 2018 року до нашого університету завітав краєзнавець, журналіст та громадський діяч Євген Букет. Метою візиту стала презентація Вікіпроекту «Переяслав», який було перезавантажено спільно з Університетом Григорія Сковороди в Переяславі в особі Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених університету.

Перейти до вмісту