Міжнародні проекти об’єднують культуру і мистецтво України і Туреччини/International projects connect the culture and art of Ukraine and Turkey

Викладачі та студенти нашого університету взяли участь у проекті Еразмус+ «Tracing Cultural Heritage», що передбачає обмін культурною спадщиною між різними націями, формування у сучасної молоді полікультурної компетентності, поваги до історії як власного народу, так і сусідніх держав.

Протягом тижневої плідної роботи в Туреччині делегація з Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди вивчала нові художні види та технології традиційного турецького мистецтва, студенти отримали  неоціненну практику з арабської каліграфії, тезхіпу та ебру. Дані технології народного мистецтва Туреччини мають глибоке історичне минуле, але майже не змінилися з часом та збереглися до наших днів. Учасники проекту були вражені ставленням турецьких майстрів до збереження канонів стародавніх видів мистецтва.

Водночас делегація з України презентувала традиційне для українського народу писанкарство, запропонувала колегам з Туреччини попрактикуватися у роботі з паперопластикою, витинанками та декупажем. Під керівництвом Носаченко Тетяни Борисівни студенти образотворці зробили презентації країни, університету, педагогічного факультету та традиційні технології українського мистецтва. Про історію традиційного писанкарства в Україні ґрунтовно розповіла студентка другого курсу педагогічного факультету Марченко Вікторія. Турецькі студенти мали змогу познайомитися з технологією воскового розпису. Будай Вікторія – студентка четвертого курсу представила послідовність виготовлення декоративної писанки в техніці декупаж, оздоблений сучасним розписом point to point. Магістрантка Дементьєва Анастасія навчала створювати писанку з використанням всесвітньо відомого петриківського розпису. Створення архітектурного пейзажу в техніці паперопластики презентував студент першого курсу Смірнов Віктор. Стародавнє мистецтво витинанки учасники проекту вивчали у процесі створення декоративної листівки, яку вміло презентувала на майстер класі Соснина Катерина.

Проект відбувався за підтримки ректора університету Віктора Коцура, керівником проекту виступає декан педагогічного факультету Наталія Ігнатенко, організація заходу проходила завдяки відділу міжнародних зв’язків та Оксани Ковтун.

Закінчився проект спільною виставкою художніх робіт делегації України та Туреччини. На захід завітала та виступила косул Генерального консульства України у Стамбулі Пасинчук Катерина Анатоліївна. Українську делегацію також підтримали давні партнери нашого університету – Стамбульський фонд науки та культури, зокрема, його представник Ільхам Мірадж. У  майбутньому чекають нові та цікаві міжнароді українсько-турецькі проекти.

керівник групи і ментор проекту,
кандитат політичних наук, доцент

Коцур Віталій Віктрович

Teachers and students of our university took part in the Erasmus + project “Tracing Cultural Heritage”, which involves the cultural exchange among different nations, the formation of multicultural competence in contemporary youth, respect for the history of both neighboring countries and people.

During a weekly productive work in Turkey, a delegation from the Pereiaslav-Khmelnytskyi Hryhorii Skovoroda State Pedagogical University was studying new artistic forms and technologies of traditional Turkish art, students received invaluable experience in Arabic calligraphy practice “Hat”, along with “Tezhip” and “Ebru”. Turkish folk art technologies endure a rich historical past, which has not changed much over time and still are actual nowadays. The project participants were impressed by the attitude of Turkish masters to preserving canons of age-old art.

At the same time, the delegation from Ukraine presented the traditional Easter egg master class, and together with Turkish colleagues participated in the paper-making masterclass, as well as decoration, and decoupage. Under the guidance of Tetyana Nosachenko, students of visual art made presentations about Ukraine in general, university, faculty of pedagogy and traditional technologies of Ukrainian art.  The student of the 2nd year of the Pedagogy Faculty Marchenko Victoria thoroughly introduced the story of the traditional “pysanka” painting in Ukraine. Turkish students had an opportunity to get acquainted with the technology of wax painting. Budai Victoria a 4th-year student presented a sequence of decorative “pysanka” artwork in decoupage technique, decorated with the contemporary “point to point” decoration. Master student Dementieva Anastasia taught how to create an Easter egg using the world-famous “petrykivskiy” painting manner. The creation of an architectural landscape in the field of paper-based plastics was presented by the first-year student Smirnov Victor. Project participants studied also the age-old art of “vytynanka” in the process of creating a decorative postcard and Sosnyna Kateryna presented skillfully at hef master class.

The project was supported by the rector of the University of Victor Kotsur by the project leader and Dean of the Faculty of Pedagogy Natalia Ignatenko, and the event itself was organized by the Department of International Relations and Oksana Kovtun.

The project ended with a joint exhibition of art works by the delegation of Ukraine and Turkey. Consul of the Consulate General of Ukraine in Istanbul Kateryna Pasynchuk came to see our international exhibition and made a welcome speech. The Ukrainian delegation was also supported by the long-time partners of our university – the Istanbul Foundation for Science and Culture, in particular, its representative Ilham Mirac. In the future, new and interesting international-Ukrainian projects will be waiting for you.

Team Leader and Project Mentor, Ph.D. in Political Sciences, Assoc. Prof
Vitalii Kotsur