Монографія декана факультету фізичного виховання – плід тридцятирічної праці

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Новини > Монографія декана факультету фізичного виховання – плід тридцятирічної праці

У монографії розглянуто процес становлення, рівень об’єктивності, структуру і значення народної зоології, зроблено порівняльний аналіз наукової і народної природничої термінології в системі природничих наук, простежено еволюцію і взаємозв’язки міфологічної та зоологічної термінології, відображено деякі аспекти соціально-економічної, культурної та військової діяльності людства, яка акумульована в назвах тварин. Здійснено етимологічно-семантичний аналіз народних назв ссавців, птахів, плазунів, земноводних, риб й безхребетних тварин з позицій біології та лінгвістики. Зібрано і класифіковано несистематичні терміни і поняття на позначення анатомії, морфології, фізіології, хворобливих станів людей і тварин, анатомо-фізіологічних, психологічних, поведінкових особливостей дітей, екологічних, фізико-хімічних понять тощо. Монографія розрахована на науковців і фахівців природничої й лінгвістичної галузей та історії науки.

Куйбіда В.В. Народні природничі назви: монографія / В.В. Куйбіда. Корсунь-Шевченківський: Корсунський видавничий дім «Всесвіт», 2017.   896 с.

Рецензенти:

Вергунов В.А. ‒ доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Національної академії аграрних наук, директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН;

Акімов І. А. − доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України, директор Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України;

Бровдій В.М. – доктор біологічних наук, професор кафедри біології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова;

Мельник О. П.  –  доктор ветеринарних наук, професор, завідувач кафедри анатомії тварин імені академіка В.Г. Касьяненка Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Читайте в РЕПОЗИТАРІЇ університету (автор).