Бочаріна Наталія Олексіївна

Бочаріна Н.О.

Бочаріна
Наталія Олексіївна

кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології 

ГРАФІК ПРИЙОМУ:

понеділок: 1300-1500
четвер: 1300-1500

кабінет № 321 
(корпус № 1, поверх №
3)

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

Біографічні відомості. Народилася 22 грудня 1961 р. в м. Переяслав-Хмельницький Київської області, у родині робітників, Олексія Якимовича і Марії Олександрівни.

Навчання. У 1979 році з відзнакою закінчила середню школу № 3 міста Переяслав-Хмельницький Київської області. У цьому ж році вступила до Київського медичного училища № 1, на фармацевтичний факультет. У 1988 р. вступила до Переяслав-Хмельницького філіалу Київського державного педагогічного інституту ім. М.П. Драгоманова, філологічний факультет за спеціальністю «Російська мова і література» (кваліфікація: «Вчитель російської мови і літератури»), який закінчила в 1993 році. У 2003р. вступила до Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди на відділення післядипломної освіти, спеціальність: «Психологія», кваліфікація: «Практичний психолог в закладах освіти»

З 2003-2006 рр. навчалася в аспірантурі Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди за спеціальністю 19.00.07 «Педагогічна та вікова психологія». У 2012р. у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова захистила  кандидатську дисертацію на тему: «Психологічні особливості формування гуманістичної спрямованості майбутнього соціального педагога». Науковий керівник – доктор психологічних наук, професор Коломінський Наум Львович.

Під час навчання в аспірантурі здійснювала підвищення кваліфікації на базі Української асоціації транзакційного аналізу (напрям – транзакційний аналіз) (2003-2005 рр)

У 2014 році отримала вчене звання доцента кафедри практичної психології.

Стажування на кафедрі теоретичної та консультативної психології НПУ імені М.П. Драгоманова з 3.05.2017 по 2.06.2017 р. Тема стажування: «Психологічний супровід як засіб реабілітації та адаптації депривованої особистості».

Стажування в Національній академії педагогічних наук України, ДВНЗ «Університет менеджменту освіти», ЦІППО, за категорією «Науково-педагогічні працівники університетів, академій» з проблеми «Розвиток професійної компетентності майбутніх практичних психологів» (березень-квітень 2018 р.).

Стажування в Східноевропейському національному університеті ім. Лесі Українки МОН України з проблеми «Корекція страхів у дітей дошкільного віку засобами арттерапевтичного впливу» (1.11.2019 по 5.04.2020р.)

Прослухала цикл вебінарів «Дитяче психічне здоров’я», Благодійний фонд «Голоси дітей» квітень-серпень 2023 року

Учасниця Міжнародної науково-практичної конференції «Література, психологія, педагогіка у ракурсах взаємодії», Горлівський інститут іноземних мов ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», 9.11.2023 року.

Робота. Педагогічна діяльність на посаді викладача (2003-2008 рр.) кафедри загальної та практичної психології та старшого викладача (2008-2013 рр.) кафедри загальної та практичної психології та психології (2010-2013 рр.).  На посаді доцента кафедри практичної психології (2013-2018 рр.), у зв’язку з реорганізацією структурних одиниць університету, на посаді доцента кафедри менеджменту освіти і практичної психології (з 2018-2020 рр.), у зв’язку з реорганізацією структурних одиниць університету, на посаді доцента кафедри менеджменту, практичної психології та інклюзивної освіти (з 2020-2023 рр.), у зв’язку з реорганізацією структурних одиниць університету, на посаді доцента кафедри практичної психології (з 2023 року по сьогоднішній день), Університет Григорія Сковороди в Переяславі.

Робота у складі журі ІІ етапу конкурсу-захисту наукових робіт учнів-членів МАН України (2007-2009 рр.).

Робота у складі організаційного комітету Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі вікової та педагогічної психології (2011-2014 рр.).

Член оргкомітету та журі з проведення І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з психології та І етапу Всеукраїнського конкурсу наукових робіт для студентів спеціальності «Психологія. Практична психологія» (листопад  2013-2020 рр.)

Робота у складі апеляційної комісії Всеукраїнського конкурса студентських наукових робіт у галузі «Педагогічна та вікова психологія» – 2014 р. Робота у складі журі ІІ туру Всеукраїнської  студентської олімпіади з психології – 2018р.

У педагогічній діяльності Бочаріна Н.О. вміло застосовує матеріали власних наукових досліджень і забезпечує навчальний процес навчально-методичними розробками, зокрема навчальним посібником «Психологія особистості» із курсу «Психологія особистості», методичними рекомендаціями до виконання психологічних завдань педагогічної практики.

Суспільно-громадська діяльність. Бочаріна Наталія Олексіївна є членом Української Спілки Психотерапевтів, Європейської Спілки Психотерапевтів з 2019 року. З 2015-2016 рр. виконувала обов’язки заступника завідувача кафедри практичної психології з виховної роботи. З 2016-2018рр. виконувала обов’язки заступника завідувача кафедри практичної психології з наукової роботи. З 2018 року і по 2021 рік виконувала обов’язки заступника завідувача кафедри менеджменту освіти і практичної психології з наукової роботи.

Бочаріна Н.О. є учасницею науково-просвітницьких проектів: «Відкрита школа «INCLUSIVE EDUCATION» (2016-2018 рр.), міжнародного проекту Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) «Вивчай та розрізняй: інфо-медіа грамотність» 2019р. та «Сучасні освітні європейські технології психолого-педагогічного та соціального супроводу особистості:вітчизняний та європейський досвід» (2019-2020) ін.

Коло наукових інтересів. Проведення та участь у Міжнародних наукових інтернет-конференціях «Практична психологія в інклюзивному середовищі», «Інноваційні арт-терапевтичні технології», «Актуальні проблеми сучасної психології: шляхи становлення особистості» та «Гармонізація розвитку особистості в сучасних соціокультурних умовах», що організовує кафедра менеджменту освіти і практичної психології.

Участь у роботі Міжнародних україно-чеських практичних семінарах «На шляху до інклюзії» в рамках міжнародного проекту «Відкрита школа».

До кола наукових інтересів Наталії Олексіївни Бочаріної  належать вивчення та дослідження психології особистості, зокрема, темою фундаментальних та прикладних досліджень є проблема розвитку гуманістичної спрямованості особистості; розвиток гуманістичної спрямованості особистості засобами арт-терапії;  проблема розвитку моральних цінностей сучасної молоді; проблема психологічного супроводу особистості дітей с особливими освітніми потребами.

     Наукове керівництво. Бочаріна Наталія Олексіївна здійснює керівництво науковими роботами студентів.  Керівництво науковою роботою студентки Гріненко А.П, ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у галузі «Педагогічна та вікова психологія» – 2014 р. Керівництво науковою роботою студентки Бєдної А.В.., яка зайняла призове місце на I етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт – 2016 р. Керівництво науковою роботою студентки Вишковської Л.С., яка зайняла призове місце на I етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт – 2017 р. Керівництво науковою роботою студента Сробача В.Л., який зайняв призове місце на I етапі Всеукраїнської студентської олімпіади – 2017 р. Керівництво науковою роботою студента Сробача В.Л., який зайняв призове місце на I  Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт – 2018 р. Керівництво науковою роботою студентки Костюкевич О.А., яка зайняла призове місце на I етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт – 2019 р.

     Під керівництвом Бочаріної Н.О., успішно захищено понад 75 бакалаврських та магістерських робіт.

Основні наукові праці. Наталія Олексіївна Бочаріна – автор і співавтор понад 60 наукових праць, серед яких 1 навчально-методичний посібник, методичні рекомендації до виконання психологічних завдань педагогічної практики, розділ у навчальному посібнику, 3 статті у міжнародних колективних монографіях, 39 наукових статей у фахових виданнях, зокрема :

Наукові статті

  1. Бочаріна Н.О. Проблема гуманізації особистості, її дослідження у зарубіжній психології . Проблеми загальної та педагогічної психології: зб. наук. пр. Ін-ту психології ім. Г.С.Костюка АПН України / за ред. С.Д. Максименка. Київ.  «ГНОЗІС», 2005. Т.VІІ. Вип. 7. С. 26-33.
  2. Бочаріна Н.О. Розробка проблеми гуманізації особистості у вітчизняній психології. Теоретичні і прикладні проблеми психології: зб. наук. пр. СНУ ім. В.Даля. Луганськ: ПП Сафонова О.С., 2006. № 1(12). С. 37-45.
  3. Бочаріна Н.О. Формування гуманістичної спрямованості особистості соціального педагога. Соціальна психологія:  Український науковий журнал. Київ. Український центр політичного менеджменту, 2006. № 4(18). С.120-128.
  4. Бочаріна Н.О. Взаємодія соціального педагога з практичним психологом як чинник гуманізації діяльності соціального педагога. Гуманітарний вісник ДНВЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»:  науково-теоретичний збірник. Переяслав-Хмельницький: ПП Медвєдєв, 2006. Вип. 10. С. 31-34.
  5. Бочаріна Н.О. Наукові підходи до визначення гуманістичних якостей особистості. Актуальні проблеми  психології:  зб. наук. пр. / за ред. акад. С.Д. Максименка. Київ. Главник, 2008. Том Х. Вип. 3. С. 74-80.
  6. Бочаріна Н.О. Методи дослідження гуманістичної спрямованості особистості майбутнього соціального педагога. Актуальні проблеми психології:  зб. наук. пр. / за ред. акад. С.Д. Максименка. Київ. Главник, 2008. Том Х. Вип.8. С. 90-96.
  7. Бочаріна Н.О. Сутність поняття «гуманістична спрямованість особистості» майбутнього педагога. Гуманітарний вісник ДНВЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»: науково-теоретичний збірник. Переяслав-Хмельницький: ПП «СКД», 2008. Вип. 10. С. 31-34.
  8. Бочаріна Н.О. Соціально-психологічні чинники формування гуманістичної спрямованості  майбутніх соціальних педагогів. Матеріали ІІІ Міжнародного форуму «Суспільство ХХІ століття: соціально-психологічні проблеми гармонізації та гуманізації». Психологія: теоретичні і практичні дослідження МАУП. Київ. ДП «Видавничий дім «Персонал», 2010. С. 27-30.
  9. Бочаріна Н.О.  Дослідження особливостей прояву гуманістичної спрямованості  у майбутніх соціальних педагогів. Проблеми сучасної психології:  зб. наук. пр. Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України / за ред. С.Д. Максименка, Л.А. Онуфрієвої. Кам’янець – Подільськ: «Аксіома», 2010. Вип. 9. С. 45-55.
  10. Бочаріна Н.О. Формування гуманістичної спрямованості  майбутніх соціальних педагогів у процесі особистісно-орієнтованого виховання. Проблеми сучасної психології:  зб. наук. пр. Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України / за ред. С.Д. Максименка, Л.А. Онуфрієвої. Кам’янець-Подільськ, «Аксіома», 2010. Вип. 10. С. 53-62.
  11. Бочаріна Н.О. Теоретичний аналіз проблеми гуманізації особистості в наукових дослідженнях. Гуманітарний вісник ДНВЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»:  науково-теоретичний збірник. Переяслав-Хмельницький: ФОП І.С. Майдаченко,  Вип. 19. С. 282-287.
  12. Бочаріна Н.О. Розвиток гуманістичної спрямованості майбутнього соціального педагога. Гуманітарний вісник ДНВЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»: науково-теоретичний збірник. Переяслав-Хмельницький: ФОП В.М. Гавришенко,  Вип. 21. С. 346-350.
  13. Бочаріна Н.О. Особливості розвитку структурних компонентів гуманістичної спрямованості майбутнього соціального педагога. Гуманітарний вісник ДНВЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»: науково-теоретичний збірник. Переяслав-Хмельницький: Видав. «Міленіум»,  Вип. 22. С. 276-280.
  14. Бочаріна Н.О. Використання системи психотехнологій з формування гуманістичної спрямованості майбутнього соціального педагога. Вісник Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка. Серія: психологічні науки: зб. наук. пр. Чернігів: ЧНПУ, 2011. Вип. 94. Т. 1. С.46-49.
  15. Бочаріна Н.О. Особливості розвитку професійної компетентності майбутнього соціального педагога. Гуманітарний вісник ДНВЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»:  науково-теоретичний збірник. Переяслав-Хмельницький: ФОП О.М. Лукашевич,  Вип. 25. С. 227-231.
  16. Бочаріна Н.О. Позитивна соціально-комунікативна активність як показник гуманістичної спрямованості майбутнього соціального педагога. Психолінгвістика: [зб. наук. праць ДНВЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»]. Переяслав-Хмельницький ФОП О.М. Лукашевич, Вип. 12. С. 246-254.
  17. Бочаріна Н.О. Особливості впливу ціннісного ставлення до інших на розвиток гуманістичної спрямованості майбутнього соціального педагога. Проблеми сучасної психології: зб. наук. пр. Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Інституту психології Вип. Г.С.Костюка АПН України / за ред. С.Д. Максименка. Кам’янець-Подільськ, «Аксіома», 2013. Вип. 20. С. 69-78.
  18. Бочаріна Н.О. Гуманістична спрямованість як основа професійної підготовки викладача вищого навчального закладу. Проблеми освіти: Наук. зб. / Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, Київ. ПП Лисенко М.М. , 2013. Вип. 74. Ч. 2. С. 44-48.
  19. Бочаріна Н.О. Вплив просоціальної мотивації на професійне самовизначення особистості. Гуманітарний вісник ДНВЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» : науково-теоретичний збірник. Переяслав-Хмельницький: ФОП О.М. Лукашевич, 2013. Вип. 30. С. 371-376.
  20. Бочаріна Н.О. Гендерні особливості комунікативних здібностей у підлітковому віці. Психолінгвістика.Психолингвистика. Psycholygvistic: [сб. науч. Трудов ГВУЗ «Переяслав-Хмельницкий государственный педагогичечский університет имени Григория Сковороды»]. Переяслав-Хмельницкий: ФОП Лукашевич О.М., 2016. Вип.19 (1). С.15-26.
  21. Бочаріна Н.О. Емпіричне вивчення соціально-психологічних детермінант тривожності у дітей молодшого шкільного віку. Гуманітарний вісник ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»: збірник наукових праць. Переяслав-Хмельницький, 2016. вип. 38 С. 14-21.
  22. Бочаріна Н.О. Гуманізм як базова демократична цінність об’єднаної Європи. – Humanitarium / ДВНЗ «Переяслав- Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». Переяслав- Хмельницький (Київ.обл.); Ніжин (Чернігів.обл.): Лисенко М.М., 2018. Том 40, Вип.1: Психологія. С.7-15.

Навчально-методичні роботи

  1. Бочаріна Н.О.  Програма курсу «Психологія особистості».  Навчальні програми з основних психологічних дисциплін: кредитно-модульна система у вищому педагогічному навчальному закладі: Навчальний посібник. Переяслав-Хмельницький, 2007. С.170-189.
  2. Бочаріна Н.О. Психологія особистості. навчальний посібник. Переяслав-Хмельницький: ФОП О.М. Лукашевич, 2014. 226 с.
  3. Бочаріна Н.О.  Програми та методика виконання психологічних завдань в межах проходження педагогічної практики для студентів з напрямів підготовки «Початкова освіта», «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво» педагогічних університетів. Методичні рекомендації. Переяслав-Хмельницький, 2018. 86 с.

Наукові статті за останні п’ять років:

  1. Бочаріна Н.О. Психологічні особливості реалізації творчого потенціалу молодших школярів / Бочаріна Н., Дерев’янко Н. //Актуальні проблеми сучасної психології : шляхи становлення особистості : збірник наукових статей за матеріалами Міжнародної науково-практичної офлайн-онлайн конференції учнівської молоді, студентів, аспірантів, молодих учених та науковців, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди», 14-16 травня 2019 / За ред. Т.В. Кириченко, Т.М. Кузьменко. – Переяслав-Хмельницький :Вид-во «К.С.В», 2019. – С. 102 – 109.
  2. Бочаріна Н.О. Розвиток психологічного благополуччя обдарованих школярів засобами арт-терапії / Бочаріна Н., Костюкевич О. //Актуальні проблеми сучасної психології : шляхи становлення особистості : збірник наукових статей за матеріалами Міжнародної науково-практичної офлайн-онлайн конференції учнівської молоді, студентів, аспірантів, молодих учених та науковців,ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди», 14-16 травня 2019 / За ред. Т.В. Кириченко, Т.М. Кузьменко. – Переяслав-Хмельницький :Вид-во «К.С.В», 2019. – С. 198 – 203.
  3. Бочаріна Н.О. Проблема батьківського ставлення як чинника особистісного розвитку підлітків / Бочаріна Н., Омельченко Н. //Актуальні проблеми сучасної психології : шляхи становлення особистості : збірник наукових статей за матеріалами Міжнародної науково-практичної офлайн-онлайн конференції учнівської молоді, студентів, аспірантів, молодих учених та науковців,ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди», 14-16 травня 2019 / За ред. Т.В. Кириченко, Т.М. Кузьменко. – Переяслав-Хмельницький :Вид-во «К.С.В», 2019. – С. 276 – 281.
  4. Бочаріна Н.О. Специфіка психологічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами / Бочаріна Н.О. // Практична психологія в інклюзивному середовищі, 21 лютого 2019 р.: Матеріали Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції. – Переяслав-Хмельницький, 2019. – С. 136-140.
  5. Бочаріна Н.О. Арт-терапія як засіб корекції адиктивної поведінки /Н.О. Бочаріна// Інноваційні арт-терапевтичні технології – 2019, 12 березня 2019 р.: Матеріали Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції. Переяслав-Хмельницький, 2019. С. 19-23.
  6. Бочаріна Н.О. Психологічний супровід дітей з проявами аутичного спектру // Практична психологія в інклюзивному середовищі: Збірник наукових статей Міжнародної наукової інтернет-конференції (м. Переяслав, 21 лютого 2020року) / За заг.ред. В.А. Вінс. Переяслав: Видавець Я.М. Домбровська, 2020. С.28-34
  7. Бочаріна Н., Давидова О. Профілактика прояву девіацій у дітей підліткового віку // Практична психологія в інклюзивному середовищі: Збірник наукових статей Міжнародної наукової інтернет-конференції ( м.Переяслав, 21 лютого 2020року) / За заг.ред. В.А. Вінс Переяслав: Видавець Я.М. Домбровська, 2020. С.34-38
  8. Бочаріна Н. Кулікова К. Чинники та превентивні заходи суїцидальної поведінки підлітків // Практична психологія в інклюзивному середовищі: Збірник наукових статей Міжнародної наукової інтернет-конференції (м. Переяслав, 21 лютого 2020року) / За заг.ред. В.А. Вінс Переяслав: Видавець Я.М. Домбровська, 2020. С.38-45.
  9. Бочаріна Н.О. Особливості формування емоційної стабільності у людей похилого віку засобами арттерапії // Іноваційні арттерапевтичні технології: Збірник наукових статей Міжнародної наукової інтернет-конференція ( м.Переяслав, 12 березня 2020року) / За заг.ред. В.А. Вінс Переяслав: Видавець Я.М. Домбровська, 2020. С.6-13
  10. Бочаріна Н., Давидова О. Корекція девіантної поведінки у дітей з особливими освітніми потребами //Актуальні проблеми сучасної психології: шляхи становлення особистості: Збірник наукових статей за матеріалами ІІ Міжнародної науково-практичної конференції, м. Переяслав, 14-16 травня 2020 / за заг. ред. І. В. Волженцевої, Т. В. Кириченко. Переяслав. ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». 2020. С.106-111
  11. Бочаріна Н., Костюкевич О. Особливості розвитку психологічних умов емоційного благополуччя обдарованих школярів //Актуальні проблеми сучасної психології: шляхи становлення особистості: Збірник наукових статей за матеріалами ІІ Міжнародної науково-практичної конференції, м. Переяслав, 14-16 травня 2020 / за заг. ред. І. В. Волженцевої, Т В. Кириченко. Переяслав. ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». 2020. С.188-192
  12. Бочаріна Н., Серостанов Б. Корекція психологічних чинників агресивної поведінки сучасних підлітків за допомогою арттерапії //Актуальні проблеми сучасної психології: шляхи становлення особистості: Збірник наукових статей за матеріалами ІІ Міжнародної науково-практичної конференції, м. Переяслав, 14-16 травня 2020 / за заг. ред. І. В. Волженцевої, Т.В. Кириченко. Переяслав. ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». 2020. С.284-291
  13. Бочаріна Н., Стоколос Л. Психологічна готовність молодого подружжя до народження дитини як важлива умова становлення психологічно здорової сім’ї // Актуальні проблеми сучасної психології: шляхи становлення особистості: Збірник наукових статей за матеріалами ІІ Міжнародної науково-практичної конференції, м. Переяслав, 14-16 травня 2020 / за заг. ред. І. В. Волженцевої, Т. В. Кириченко. Переяслав. ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». 2020. С.299-303
  14. Бочаріна Н., Шешотова А. Використання засобів арттерапії у становленні моральної поведінки першокласників //Актуальні проблеми сучасної психології: шляхи становлення особистості: Збірник наукових статей за матеріалами ІІ Міжнародної науково-практичної конференції, м. Переяслав, 14-16 травня 2020 / за заг. ред. І. В. Волженцевої, Т В. Кириченко. Переяслав. ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». 2020. С.374-380
  15. Бочаріна Н.О. Особенности моральных ценностей современной молодежи Joumal of Psychology Spesial Pedagogy Social Work / Журнал Кишинівського ДПУ імені Іона Крянге. 2020. №3(60). С.101-112
  16. Бочаріна Н. Особливості мотивації до навчання сучасних підлітків. Humanitarium. Переяслав-Хмельницький (Київ. обл.) ; Ніжин (Чернігів. обл.) : Лисенко М. М., 2020. Том. 44, Вип. 1 : Психологія. 170 c. С.15-25
  17. Бочаріна Н.О., Бєлякова С.М., Стеценко А.І. Готовність майбутніх психологів до роботи з людьми похилого віку. Наукові перспективи: журнал. № 5(23) 2022. 591с. С. 483-496.
  18. Бочаріна Н.О.,Бєлякова С.М., Стеценко А.І. Соціально-психологічні та вікові особливості акцентуацій характеру особистості в період дорослішання. Перспективи та інновації науки: журнал. № 7 (12) 2022. С.520-532 с.
  19. Бєлякова С.М., Бочаріна Н.О.,Стеценко А.І.  Емпіричне дослідження особливостей ціннісних орієнтацій дорослих. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Психологія № 1, 2022.  164 с. С.77-83
  20. Бочаріна Н.О., Кучер Ю.В. Особливості навчальної мотивації сучасних студентів. Наукові перспективи: журнал. 2022. № 10(28) 2022. 421с. С.346-355
  21. Бочаріна Н.О., Бєлякова С.М., Шевченко М.А. Емпатична готовність майбутніх педагогів до професійної діяльності в інклюзивному середовищі. Наукові перспективи: журнал. № 11(29) 2022. 542с. С. 393-404
  22. Бочаріна Н.О., Недибалюк О.С. Основні компоненти розвитку ненасильницького спілкування у дітей молодшого шкільного віку. Наукові перспективи: журнал. № 11(29) 2022. 542с. С.405-418
  23. Бочаріна Н.О., Онищенко О.М. Музикотерапія як засіб профілактики та корекції психологічних проблем дошкільників. «Перспективи та інновації науки (Серія «Педагогіка», Серія «Психологія», Серія «Медицина»)»: журнал. Київ. 2022. № 13(18). С. 748. С. 572-585
  24. Бочаріна Н.О., Понзель Н.В. Особливості подолання тривожності у дітей молодшого шкільного віку засобами арт-терапії «Перспективи та інновації науки (Серія «Педагогіка», Серія «Психологія», Серія «Медицина»)»: журнал. Київ. 2022. № 13(18). С. 748. С. 586 – 599
  25. Бочаріна Н.О., Шкуріна Л.В. Особливості прояву ціннісних орієнтацій студентської молоді «Перспективи та інновації науки (Серія «Педагогіка», Серія «Психологія», Серія «Медицина»)»: журнал. Київ. 2022. № 13(18). С. 748. С. 600- 614
  26. Бочаріна Н.О., Серга А.В. Особливості стресостійкості військовослужбовців, «Перспективи та інновації науки (Серія «Педагогіка», Серія «Психологія», Серія «Медицина»)»: журнал. № 15(33) 2023. С.637-654
  27. Бочаріна Н.О., Довбня А.Ю. «Вплив музикотерапії на розвиток емоційної сфери молодших школярів», «Перспективи та інновації науки (Серія «Педагогіка», Серія «Психологія», Серія «Медицина»)»: журнал. № 15(33) 2023. С.699- 707
  28. Бочаріна Н.О., Астаф’єва Т.С. Агресивна поведінка студентської молоді: причини та шляхи профілактики. Наукові перспективи: журнал. 2023. № 11(41) 2023. С.1140-1152
  29. Бочаріна Н.О., Брикун Т.І. Психологічні особливості гумору як особистісного ресурсу подолання криз в дорослому віці, Наукові перспективи: журнал. 2023. № 11(41) 2023. С.1152- 1164
  30. Бочаріна Н.О., Глушковська О.О., Особливості застосування арттерапії у подоланні страхів дошкільників. Наукові перспективи: журнал. № 11(41) 2023. С. 1197 – 1210
  31. Бочаріна Н.О., Шевченко С.С. Психологічна готовність до створення сімї як головна умова стабільності шлюбу. Наукові перспективи: журнал. 2023. № 11(41) 2023. С.1360 – 1369
  32. Бочаріна Н.О., Філіповська Ю.М. Психологічний супровід розвитку емоційного інтелект у підлітків. «Перспективи та інновації науки (Серія «Педагогіка», Серія «Психологія», Серія «Медицина»)»: журнал. № 16(34) 2023. С.395-409

Навчально-методичні роботи

  1. Бочаріна Н.О. Особливості розвитку гуманних почуттів у майбутніх практичних психологів // Психологічна безпека особистості у змінному світі: міжнародна колективна монографія / За заг. ред. проф. І.В. Волженцевої. – Брест, Переяслав-Хмельницький (Київська обл.) : 2019. С. 93-109.
  2. Бочаріна Н.О. Готовність майбутніх практичних психологів до взаємодії з дітьми з особливими потребами. Актуальні питання загальної та інклюзивної освіти: Монографія. За ред. – проф. Олег Михайличенко, укладач – доцент Анатолій Мартинюк. Бш.Бассен/Німеччина: LAPLAMBERT Academic Publishing. 2021. 239 c. C.113-136.
  3. Бочаріна Н.О. «Корекція страхів у дітей дошкільного віку засобами арттерапевтичного впливу» // Психолого педагогічна допомога особистості засобами арттерапії: Монографія / за ред. Т.А.Ткачук, Н.О. Бочаріної / Переяслав: Домбровська Я.М. 2020. С. 6-13
  4. Бочаріна Н.О. Психологічний супровід розвитку психологічних умов емоційного благополуччя обдарованих школярів. Теорія та методика освітньої діяльності в Україні: монографія за редакцією професора Михайличенка О.В. Бо Басен / Німеччина: LAP LAMBERT Academic Publishing. 2022. 233 р. С.27-54

 

Навчальні дисципліни:

  1. Загальна психологія з практикумом.
  2. Вступ до спеціальності.
  3. Історія психології.
  4. Психологія особистості.
  5. Психологія творчості та інновацій.
  6. Практичні аспекти психології мотивації.

За успішну педагогічну діяльність та організаційну роботу на кафедрі неодноразово нагороджувалась почесними грамотами та відзнаками університету.

Перейти до вмісту