Сковородинівець виборов золото на чемпіонаті світу з плавання: це перша медаль в історії українського спорту на цій дистанції (відео)

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Вітання > Сковородинівець виборов золото на чемпіонаті світу з плавання: це перша медаль в історії українського спорту на цій дистанції (відео)

У Досі (Катар) проходить чемпіонат світу-2024 з плавання, на якому беруть участь українські спортсмени. На дистанції 50 метрів вільним стилем українець, магістр І року навчання факультету фізичної культури, спорту і здоров’я Університету Григорія Сковороди в Переяславі Владислав Бухов показав найкращий результат.

За повідомленням видання «NV», у фіналі він проплив дистанцію 50 метрів вільним стилем за 21.44, випередивши срібного призера з Австралії Камерона Макевоя на 0.01 секунди, бронзового призера, британця Бенджаміна Прауда – на 0,09 секунди.

Примітно, що Бухов приніс Україні першу медаль в історії на цій дистанції,  вирвавши «золото» чемпіонату світу з плавання завдяки шаленому фінішному ривку. Суспільне оприлюднило повне відео фільного запливу і емоції Владислава Бухова:

Ця нагорода також стала першою для України на поточному чемпіонаті світу.

Усі золоті медалі України на чемпіонатах світу з плавання:

• Денис Силантьєв (1998 рік, 200 м, батерфляй)
  • Олег Лісогор (2001 рік, 50 м, брасом)
  • Яна Клочкова (2001 рік, 400 м, вільний стиль)
  • Яна Клочкова (2001 рік, 400 м, комплексний стиль)
  • Яна Клочкова (2003 рік, 200 м, комплексний стиль)
  • Яна Клочкова (2003 рік, 400 м, комплексний стиль)
  • Олег Лісогор (2007 рік, 50 м, брасом)
  • Владислав Бухов (2024 рік, 50 м, вільний стиль)

Зазначимо, що це восьма в історії України золота медаль на чемпіонаті світу з плавання. Пишаємось сковородинівцем!