Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Анонси > У перший день зими сковородинівці вкотре зможуть стати донорами крові для захисників безпосередньо в УГСП – як долучитися?

У 2023 році сковородинівці неодноразово доводили, що їх кров здатна воювати. Наразі так само важливо збільшувати запаси безпечної та якісної донорської крові, яка допомагає не тільки врятувати життя військових, а й проводити планові операції в тилу, приймати пологи, здійснювати трансплантації.

У прийдешню п’ятницю, 1 грудня 2023 року, з 09:00 до 15:00 у корпусі №2 (другий поверх, зала інформаційних ресурсів «Чумацький шлях») Університету Григорія Сковороди в Переяславі (місто Переяслав, вулиця Сухомлинського, 30) КНП КОР «Київський обласний центр служби крові» запрошує донорів до здачі крові.

Повідомляється, що донором може стати людина, якій виповнилося 18 років. Донор отримає безкоштовне визначення групи крові та резус-фактура, діагностику гепатитів В, С, ВІЛ та сифілісу. При собі слід мати паспорт та ідентифікаційний код.

Хто може бути донором?

• дієздатний громадянин України, іноземець чи особа без громадянства з посвідкою на постійне проживання на території України;
  • віком від 18 років;
  • вагою від 50 кг;
  • після медичного обстеження на відсутність протипоказань.

Правила, обов’язкові перед здачею крові

• за 72 год. утриматися від вживання аспірину, анальгіну і ліків, які їх містять;
  • за 48 год. відмовитися від алкоголю;
  • за 24 год. не вживати смажені, копчені, жирні страви, молочну їжу, яйця
  • перед донацією – ситний сніданок;
  • за 2 год. відмовитися від куріння.

Реєстрація за онлайн формою: https://forms.gle/wce2dJAia2gUuRLZA

Телефон для довідок: (093) 595-97-17 (Анастасія)