Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Новини > Бібліотека УГСП тепер має персональну колекцію дарунків від відомого українського письменника Юрія Андруховича

Упродовж багатьох років працівники бібліотеки Університету Григорія Сковороди в Переяславі проводять роботу по залученню користувачів, меценатів, відомих людей до поповнення книжкових фондів університетської книгозбірні. Дарування літератури – це давня форма доброчинності та збагачення фондів бібліотек.

У квітні 2023 року в рамках партнерського проєкту «Відкритий університет» в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі відбулася творча зустріч з Юрієм Андруховичем – українським письменником, поетом, перекладачем, одним із найяскравіших представників європейського постмодернізму. Під час візиту письменника до УГСП була укладена домовленість з автором про передачу його книг до фондів бібліотеки.  Нині ділимося її результатами.

Андрухович є співзасновником поетичної групи «Бу-Ба-Бу», віце-президентом Асоціації українських письменників, лауреатом літературної премії «Благовіст» (1993), премії Рея Лапіки (1996), Міжнародної премії ім. Гердера (2001), спеціальної премії миру ім. Еріха Марії Ремарка  (2005), премії «За європейське взаєморозуміння» (Лейпціг, 2006), літературної премії Центральної Європи Angelus (2006), премії імені Ханни Арендт (2014). Твори Андруховича перекладені польською, англійською, німецькою, французькою, угорською, фінською, шведською, іспанською, чеською, словацькою мовами й мовою есперанто.

Прихильники творчості Юрія Ігоровича завжди мали можливість ознайомитися з його книгами в університетській бібліотеці, де прозовий і поетичний доробок письменника представлений такими виданнями: «Радіоніч», «Коханці Юстиції», «Лексикон інтимних міст», «Диявол ховається в сирі», «Екзотичні птахи і рослини», «Бу-Ба-Бу», «Середмістя» й «Таємниця».

З великою приємністю повідомляємо, що, відповідно до домовленості, вже у липні книгозбірня збагатилася новими виданнями, переданими в дар Юрієм Андруховичем. Було створено персональну колекцію дарів (ПКД), яка, наразі, налічує 50 примірників із різних галузей знань: історії, гуманітарних та соціальних наук, музичного мистецтва, літературознавства, сучасної зарубіжної та української художньої літератури. Зокрема, серед переданих в дар прозових творів письменника є романи «Московіада» українською, норвезькою, румунською, іспанською, словенською, болгарською мовами, «Диявол ховається в сирі» польською мовою, «Лексикон інтимних міст: довільний посібник з геопоетики та космополітики» французькою, іспанською, хорватською мовами, «Рекреації» чеською, іспанською, угорською, словацькою, румунською, німецькою мовами, «Перверзія» іспанською мовою, «Таємниця» польською мовою, «Дванадцять обручів» словенською мовою, «Коханці Юстиції» болгарською мовою, вибрані есеї «Моя остання територія» сербською мовою, «Моя Європа» (співавтор: А. Стасюк) іспанською та хорватською мовами.

Як розповідають у бібліотеці, частину колекції складають видання зарубіжних авторів іноземною мовою. Зокрема, польська література представлена Гурою Конрадом, Малецьким Якубом (твори польською мовою), німецька – Ганікою Іріс, Лют’є Вереною (твори німецькою мовою), Кляйстом Гайнріхом (твір у перекладі на українську), швейцарська – Хартманном Лукасом (твір німецькою мовою), литовська – Каткусом Лауринасом (твір німецькою мовою). У колекції є журнали польською й норвезькою мовами. Сучасна українська література представлена творами Остапа Українця та Мартина Якуба. Серед подарованих видань є монографії Я. Г. Мельника «Пролегомени до українського дискурсу: етнокультурний, соціально-політичний та лінгво-семіотичний аспекти» та Я. Кваснюка «Військові некрополі Станиславова – Івано-Франківська, 1809–2020 рр.». Серед музичних видань – нотні видання (композитори: Богдан Шиптур та Галина Терлецька).

Колектив бібліотеки Університету Григорія Сковороди в Переяславі, уся сковородинівська родина, щиро вдячна Юрію Андруховичу за подаровану літературу, яка значно збагатила фонди університетської бібліотеки. Впевнені, книги знайдуть своїх читачів. Маємо надію на  подальшу співпрацю з письменником.

Інформацію надано пресцентром бібліотеки