Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Анонси > В УГСП відбудеться ІІІ Всеукраїнський круглий стіл «Екологічні виклики та загрози в період російсько-української війни»: програма заходу до 37-річчя аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня 2023 року за співініціативи Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія Харківської обласної ради» та Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» в альма-матер відбудеться ІІІ Всеукраїнського круглого столу: «Екологічні виклики та загрози в період російсько-української війни (до 37-річчя аварії на Чорнобильській АЕС)».

Анонсовано, що захід розпочнеться з вітального слова ректора Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталія Коцура, а надалі у дистанційному форматі на платформі «Zoom» відбудуться виступи науковців.

Планується, що  кандидат географічних наук, доцент, завідувачка кафедри географії, екології і методики навчання Людмила Воловик розкриє тему  «Природно-заповідний фонд Чорнобильської зони: наслідки війни росії проти України»; про  «Вплив радіоактивного забруднення на різноманітність і структуру рослинних угрупувань» розповість старший викладач кафедри природничих дисциплін Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради Наталя Чернікова; про «Використання стовбурових клітин у профілактиці та лікуванні миттєвих та віддалених впливів радіації на організм людини» говоритиме викладач кафедри природничих дисциплін Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради Віталій Москальов, а про «Вплив здоров’язбережувального освітнього середовища на емоційно-психологічний стан здобувачів вищої освіти в умовах тривалого дистанційного навчання» – доктор філософії, старший  викладач кафедри природничих дисциплін Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради Олена Борзик.

Надалі тему «Негативний вплив лікарських засобів на організм людини» розкриє доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри природничих дисциплін Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради Ольга Молчанюк, «Вплив радіоактивного випромінювання на організм людини» – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри природничих дисциплін  Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради Ірина Каденко. Результатами розвідки на тему «Вплив потепління клімату на тривалість періоду розмноження птахів» поділиться кандидат сільськогосподарських наук, доцент, доцент кафедри природничих дисциплін Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради Оксана Пальчик, про «Біологічні наслідки аварії на Чорнобильській АЕС» розповість доктор педагогічних наук, професор, в.о. завідувача кафедри природничих дисциплін Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради Ірина Упатова, а про «Відновлення рослинності на відвалах Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» – кандидат біологічних наук, доцент, доцент кафедри природничих дисциплін  Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради Ольга Філатова; кандидат педагогічних наук, докторант, доцент кафедри географії, екології і методики навчання, керівник навчально-наукового центру екологічної освіти та неоекології Володимир Носаченко поділиться роздумами на тему «1986-2022: зміни екологічного стану ландшафтів Київщини від аварії на ЧАЕС до збройної російської агресії».

Завершиться робота обговоренням теми «Вплив іонізуючих випромінювань на здоров’я людини» її рокзкриє кандидат біологічних наук, доцент, доцент кафедри природничих дисциплін  Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради Олена Дехтярьова.

Як долучитися до зібрання?

Посилання в «Zoom».

Ідентифікатор конференції (Meeting ID): 792 3122 8383