Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Допомога > Колектив Університету Святого Лева у Флориді збирав кошти для захисників України з Переяслава

Позаминулої суботи, 27 серпня 2022 року, у центральному парку багатомільйоного міста Тампи штату Флорида (США) відбувся мітинг і концерт з нагоди Дня Незалежності України. Заходи, які відвідало понад 300 осіб, були організовані нашим земляком, професором Університету Святого Лева Сергієм Борисовим. Усі зібрані кошти передані захисникам України з Переяслава.

Серед доповідачів було чимало цікавих і видатних особистостей. Зокрема, мер міста Тампи Джейн Кастор наголосила на необхідності всебічної підтримки України. Серед різноманітних ініціатив, мер Тампи підкреслила, що місто відкрите для біженців з України, і готова їх всіляко підтримати. Також місіс Кастор поділилась, що Україна займає велике і особливе місце у її серці. Саме Україна подарувала їй радість материнства, адже обоє її синів були усиновлені тут понад 20 років назад.

У свою чергу віце-президентка Університету Південної Флориди доктор Донна Петерсен засудила руйнівну силу російської агресії не лише по відношенні до України і її громадян, але й усього світу.  Адже війна, яку розв’язала росія, вбиває людей в Україні і призводить до голоду і інфекційніх хвороб у Східній Африці, руйнує демократичні принципи, економіку і енергетичну безпеку цілого світу, руйнує екосистеми, забруднює навколишнє середовище, психологічне здоров’я нації і цілого континенту. Водночас Донна Петерсен підкреслила героїзм українців і закінчила риторичним питанням – чому ця війна досі не зупинена?

Після цього отець Богдан помолився за Україну, а низка професорка Університету Святого Лева Джіана Русо прочитала твори української поезії у англійському перекладі.

Не обійшлося і без гумору. Місцевий гуморист Стефано Капікото висловив своє захоплення Президентом України і зауважив, що кар’єра коміка може бути дуже перспективною.

Різнобарвна концертна програма за участі Божени Кравченко, Олени Гринявої і Наталі Браташ ознайомила учасників мітингу з фольклорним і сучасним вокальним мистецтвом України, а Наді Сава, Сергій Борисов, Аналія Борисова, Марина Севідж, Блейк Форманек, Вероніка Суюпова продемонстрували номери бального танцю і народної хореографії.  Вони межувались з українською поeзією і інструментальною музикою.  Скрипаль і маестро поп-оркестру з міста Дейтона Крег Хантінг виконав безсмертну «Мелодію» Мирослава Скорика, яку присвятив усім загиблим за нашу незалежність.

The team of Saint Leo University in Florida collected funds for defenders of Ukraine from Pereiaslav

The day before last Saturday, August 27, 2022, a rally and concert on the occasion of Ukraine’s Independence Day took place in the central park of the multimillion-dollar city of Tampa, Florida (USA). The events, which were attended by more than 300 people, were organized by our compatriot, professor of the Saint Leo University, Serhii Borysov. All collected funds were transferred to defenders of Ukraine from Pereiaslav.

There were many interesting and outstanding personalities among the speakers. In particular, the mayor of Tampa, Jane Castor, emphasized the need for comprehensive support for Ukraine. Among various initiatives, the mayor of Tampa emphasized that the city is open to refugees from Ukraine, and is ready to support them in every way. Mrs. Castor also shared that Ukraine occupies a big and special place in her heart. It was Ukraine that gave her the joy of motherhood, because both of her sons were adopted here more than 20 years ago.

In turn, the Vice-president of the University of South Florida, Dr. Donna Petersen, condemned the destructive power of russian aggression not only in relation to Ukraine and its citizens, but also to the whole world. After all, the war started by russia kills people in Ukraine and leads to famine and infectious diseases in East Africa, destroys democratic principles, the economy and energy security of the entire world, destroys ecosystems, pollutes the environment, the psychological health of the nation and the entire continent. At the same time, Donna Petersen emphasized the heroism of Ukrainians and ended with a rhetorical question – why is this war still not stopped?

After that, preacher Bohdan prayed for Ukraine, and a distinguished professor of the Saint Leo University, Gianna Russo, read works of Ukrainian poetry in English translation.

It was not without humor. Local humorist Stefano Capicotto expressed his admiration for the President of Ukraine and noted that the career of a comedian can be very promising.

A colorful concert program with the participation of Bozhena Kravchenko, Olena Hryniava and Natalia Bratash introduced the rally participants to the folk and modern vocal art of Ukraine, and Nadi Sava, Serhii Borisov, Analiia Borysova, Marina Savage, Blake Formanek, Veronika Suiupova demonstrated numbers of ballroom dancing and folk choreography. They bordered on Ukrainian poetry and instrumental music. Dayton violinist and pop orchestra maestro Craig Hunting performed the immortal “Melody” by Myroslav Skoryk, which he dedicated to all those who died for our independence.