Пішов з життя профтехосвітянин України, наш колега Олександр Ситніков

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Співчуття > Пішов з життя профтехосвітянин України, наш колега Олександр Ситніков

Учора, 3 січня 2022 року, на 69-му році життя пішов з життя справжній профтехосвітянин України, кандидат історичних наук, помічник ректора (2005-2009 рр.) Університету Григорія Сковороди в Переяславі Олександр Ситніков.

Олександр Пантелійович народився 10 червня 1953 р. у м. Володимир Володимирської області у сім’ї військовослужбовця.

Трудову діяльність розпочав у 1970 році, після закінчення Обухівської середньої школи №1 ім. А.С. Малишко, працював слюсарем Трипільської ДРЕС.

З 1971 по 1973 роки – служба у складі Групи радянських військ у Німеччині.

У 1973 р. вступив до Київського державного педагогічного інституту ім. О.М. Горького (нині – НПУ ім. М.П. Драгоманова).

На освітянській ниві роботу розпочав у 1976 році – спочатку майстром, потім старшим майстром виробничого навчання професійно-технічного училища №2 міста Українка Київської області.

З 1981 по 1998 рр. був на керівних посадах в сфері освіти і виробництва.

У 1998-2005 рр. – перший заступник начальника управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації.

У 2004 році Олександр Пантелійович захистив кандидатську дисертацію, на той час має понад 20 наукових публікацій.

У 2005-2009 рр. працював помічником ректора ДВНЗ «Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди» (нині – Університет Григорія Сковороди в Переяславі).

У 2009 р. став директором Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти.

Олександр Пантелійович обирався членом ради Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти, був членом експертної ради професійно-технічної освіти при Державній Акредитаційній комісії України. Він був одним із організаторів першого видання Енциклопедії професійно-технічної освіти України ХХ століття, започаткованої Національною академією педагогічних наук України.

Олександр Ситніков був нагороджений нагрудним знаком «Відмінник народної освіти УРСР», має почесні дипломи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Національної академії педагогічних наук України за активне впровадження здобутків педагогічної науки в освітню практику.

Колектив університету висловлює співчуття рідним і близьким. Світла та вічна пам’ять!