Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Анонси > У четвер в університеті відбудеться наукова сесія Української академії історичних наук: програма та всі деталі

Президія Всеукраїнської громадської організації «Українська академія історичних наук» запрошує Вас взяти участь у науковій сесії, яка відбудеться 18 квітня 2019 р. у конференц-залі імені Василя Сухомлинського ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» (м. Переяслав-Хмельницький, вул. Сухомлинського, 30). Початок засідання о 11:00.

Учасниками наукової сесії буде обговорено наукові доповіді із актуальних проблем історичної науки – «Українська національна революція 1917-1921 рр: сучасний погляд» (О.П. Реєнт), «Інтеграція історичної науки і освіти: про науково-історичні та краєзнавчі дослідження в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті ім. Г. Сковороди (В.П. Коцур), «Фахова корпорація українських істориків: нові соціальні ролі та проблеми професійної взаємодії» (О.А. Удод).

Крім цього, буде розглянуто питання поточної діяльності УАІН (перереєстрація членів УАІН, порядок створення регіональних осередків, створення сайту, видачі дипломів та ін.).

Із порядком проведення наукової сесії Української академії історичних наук можна ознайомитись тут (порядок проведення – документ).

Відомо, що до складу президії наукової сесії Української академії історичних наук увійдуть: Президент УАІН, директор Інституту історії України НАН України, д.і.н., професор, академік НАН України Валерій Смолій; Голова НСКУ, заступник директора Інституту історії України НАН України, д.і.н., професор, член-кореспондент НАН України Олександр Реєнт; ректор ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», д.і.н., професор, академік НАПН України Віктор Коцур та завідуючий відділом української історіографії Інституту історії України НАН України, д.і.н., професор, член-кореспондент НАПН України Олександр Удод.

Врахуйте, що із Києва буде організовано від’їзд до міста Переяслава-Хмельницького від Інституту історії України (м. Київ, вул. Грушевського, 4) буде здійснений автобусом о 9:00. Приблизний час повернення до м. Києва – 17:00.

Для довідки: УАІН утворена 10 березня 1999 р., зареєстрована Міністерством юстиції України 3 вересня 1999 р. Засновниками виступили академіки, відомі науковці і громадські діячі В.М. Литвин, П.Т. Тронько, І.Ф. Курас, П.П. Панченко, О.П. Реєнт, І.К. Рибалко та ін.

У 2018 році, у зв’язку з прийняттям нових Законів України про громадські об’єднання та про науку і науково-технічну діяльність, УАІН пройшла перереєстрацію, було затверджено нову редакцію Статуту УАІН. На кінець 2018 р. УАІН нараховувала 59 дійсних академіків та 18 член-кореспондентів. Утворено регіональні (обласні) осередки УАІН (Вінницька, Дніпропетровський, Переяслав-Хмельницька, Кам’янець-Подільська, Хмельницька та ін.) УАІН об’єднує науковців академічних установ, науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти.

Метою діяльності УАІН є всебічне сприяння науковим дослідженням в галузі історії, об’єднання інтелектуальних та організаційних ресурсів її членів для захисту їх прав і свобод, задоволення суспільних, наукових, творчих потреб. Члени УАІН беруть участь у формуванні наукових засад державної історичної політики, протидіють інструменталізації історії з політичною метою, відстоюють непорушність академічних свобод вчених.

Інформацію надано ВГО «Українська академія історичних наук»