Пангелова Наталія Євгенівна

Пангелова Н.Є.

Пангелова
Наталія Євгенівна

завідувач кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту, доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор

ГРАФІК ПРИЙОМУ:

понеділок: 1300-1500

кабінет №108
(корпус №2, поверх №1)

 

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

 kafedra.tmfvis@ukr.net

Біографічні відомості. Народилася 29 травня 1960 року в м. Чадир-Лунга, Молдова.

НавчанняУ 1977 р. закінчила ЗОШ №15 у м. Хмельницькому. У 1978 році вступила на спортивний факультет Київського державного інституту фізичної культури (тепер Національний університет фізичного виховання і спорту України), який з відзнакою закінчила у 1982 року за спеціальністю «фізична культура і спорт» (кваліфікація – викладач з фізичного виховання-тренер). У роки навчання була Ленінською стипендіаткою.

У 1994 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за темою «Поєднаний розвиток фізичних здібностей і навчання техніці легкоатлетичних вправ учнів 10-12 років в процесі уроку фізичної культури» за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика фізичного виховання, спортивного тренування та оздоровчої фізичної культури (спеціалізована вчена рада Українського національного університету фізичної культури і спорту).

У 1997 р. було присвоєно вчене звання доцента кафедри теорії та методики фізичного виховання.

У 2012 р. присвоєно вчене звання професора кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту.

У 2014 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора наук з фізичного виховання та спорту за темою «Теоретико-методичні засади формування гармонійно розвиненої особистості дитини дошкільного віку в процесі фізичного виховання» за спеціальністю 24.00.02 – фізична культура, фізичне виховання різних груп населення (спеціалізована вчена рада Національного університету фізичної культури і спорту України).

Робота. Загальний педагогічний стаж – 41 рік, з них 36 у вищому навчальному закладі.

Протягом 1982-1987 років працювала тренером з легкої атлетики ДЮСШ спорткомплексу Київського верстатобудівельного заводу ім. М. Горького.

З 1987 р. по 2008 р. працювала викладачем, старшим викладачем, доцентом кафедри теорії та методики фізичного виховання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

2000-2004 рр. – завідувач кафедри теорії та методики фізичного виховання Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.

З 2008 р. – професор кафедри теорії та методики фізичного виховання  ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний  педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

З 2014 р. – завідувач кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

З 2005 р. – член навчально-методичної та науково-методичної ради університету.

Суспільно-громадська діяльність. Член організаційного комітету з проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми і перспективи розвитку фізичного виховання, спорту і туристсько-краєзнавчої роботи в закладах освіти» та всеукраїнської студентської конференції «Актуальні питання розвитку, спортивних ігор,  туризму і спортивних дисциплін в закладах освіти».

Є головним редактором фахового наукового видання (категорія Б) «Теорія і практика фізичної культури і спорту», членом редколегії наступних фахових наукових видань: журнал «Спортивний вісник Придніпров’я», «Вісник Запорізького національного університету: збірник наукових праць. Серія «Фізичне виховання та спорт», а також – збірника матеріалів Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми фізичного виховання, спорту і туризму в закладах освіти». Також впродовж багатьох років була членом редакційної колегії науково-теоретичного збірника ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» «Гуманітарний вісник» (спеціальний випуск).

Коло наукових інтересів. Теорія і методика фізичного виховання різних груп населення, історія фізичної культури, рекреація у фізичній культурі різних груп населення, оздоровча фізична культура.

         Протягом 1999-2019 рр. працювала над виконанням держбюджетних наукових проектів, затверджених Міністерством освіти і науки України.

  • 1999-2003 рр. провідний науковий спеціаліст наукового проекту «Теорія і практика формування здорового способу життя» в начально-виховних закладах малого міста». Цей проект був відзначений на конкурсі, що проходив під егідою представництва ООН в Україні та наково-методичного центру превентивного виховання АПН України (№ державної реєстрації 0100U003738);
  • 2004 -2006 рр. – старший науковий спеціаліст держбютжетного наукового проекту наукового проекту за темою «Теоретико-методичні основи формування спортивного стилю життя підростаючого покоління України» (№0104U003129);
  • 2007 – 2008 рр. – провідний науковий спеціаліст держбюджетного наукового проекту за темою «Організаційна структура та критерії оцінювання рівня сформованості спортивного стилю життя підростаючого покоління України (№0107U002974);
  • 2009-2010 рр. – провідний науковий спеціаліст держбюджетного наукового проекту за темою «Педагогічні технології формування спортивного стилю життя дітей, підлітків і молоді в процесі заняття фізичною культурою і спортом» (№0109U002639);
  • 2011-2012 рр. – старший науковий спеціаліст держбюджетного проекту за темою «Теоретико-методичні засади формування гармонійно розвиненої особистості дітей, підлітків і молоді в процесі фізичного виховання у навчальних закладах» (№0111U002945).
  • 2013-2014 рр. – провідний науковий спеціаліст держбюджетного наукового проекту за темою «Організаційно-методичні засади формування спортивного стилю життя дітей, підлітків і молоді України»;
  • 2015-2017 рр. – науковий керівник держбюджетного проекту за темою «Сучасні технології формування гармонійно розвиненої особистості дітей, підлітків і молоді в процесі фізичного виховання» (№0112U005310);
  • 2017-2019 рр. – старший науковий спеціаліст держбюджетного проекту за темою: «Історичні та організаційно-методичні засади формування гендерного підходу у фізичному вихованні дітей, підлітків і молоді», який виконується у Національному університеті фізичної культури і спорту України.

Вагоме місце в науковій роботі посідає участь у міжнародних та всеукраїнських наукових конференціях, зокрема і за кордоном. Була учасницею Міжнародної науково-практичної конференції з проблем туризму і рекреації (м. Жешув, Польща, 2001 р.), міжнародного конгресу «Історія фізичної культури і спорту народів Європи» (м. Ченстохов, Польща, 2018).

Була членом спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій за спеціальностями:

  • 01 – теорія та історія педагогіки, 13.00.04 – професійна освіта (ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький педагогічний університет імені Григорія Сковороди»);
  • 01 – олімпійський і професійний спорт, 24.00.02 – фізична культура, фізичне виховання різних груп населення, 24.00.03 – фізична реабілітація (Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту).

Є членом спеціалізованої вченої ради із захисту докторських дисертацій Д 26.829.01 Національного університету фізичного виховання і спорту України, м. Київ.

Також здійснюється науково-методична робота щодо вдосконалення стандартів підготовки професійних кадрів сфері фізичного виховання (член науково-методичної та акредитаційної комісій МОН України). З 2019 року експерт з акредитації освітніх програм Національного агентства із забезпечення якості освіти.

Наукове керівництвоЗдійснювалося керівництво аспірантами денної та заочної форми навчання за спеціальностями: 24.00.02 – фізична культура, фізичне виховання різних груп населення; 24.00.01. – олімпійський та професійний спорт, у теперішній час – за спеціальністю 017 – фізична культура і спорт. Під науковим керівництвом захищено 7 дисертаційних досліджень, зокрема, таких аспірантів: Пивовар А.А, Поліщук В.В., Яхно Є.Г., Кириченко В.М., Рубан В.Ю., Власова С.В., Юзковець І.О. Також здійснюється керівництво дипломними роботами магістрів.

Пангелова Н.Є. очолює наукову школу «Сучасні технології комплексного розвитку особистості дітей дошкільного віку, школярів і студентської молоді України в процесі занять фізичною культурою і спортом», а також багато років є науковим керівником студентів факультету фізичного виховання, які були переможцями та призерами Всеукраїнських студентських олімпіад та конкурсів наукових робіт зі спеціальності «Фізичне виховання».

Основні наукові праціЄ автором понад 180 наукових (серед них 12 публікацій у журналах категорії А, Scopus, Web of Science) та навчально-методичних праць, серед яких:

  • Пангелова Н.Є. Педагогическая практика в дошкольных заведениях. Переяслав-Хмельницкий, 1990. 28 с.
  • Пангелова Н.Є. Теоретико-методичні основи формування здорового способу життя дітей дошкільного віку. Навчально-методичний посібник. Переяслав-Хмельницький, 2000. 74 с.
  • Пангелова Н.Є. Педагогічна практика студентів факультету фізичного виховання. Навч.-метод. посібник. Київ, 2003. 127с.
  • Пангелова Н.Є. Історія фізичної культури. Навчально-методичний посібник. К. : Освіта України, 2008. 272 с. (Гриф МОН).
  • Пангелова Н.Є. Історія фізичної культури. Навчально-методичний посібник. – 2-ге видання, доповнене і перероблене. К. : Освіта України, 2010. 293 с. (Гриф МОН).
  • Пангелова Н.Є., Круцевич Т.Ю., Пангелов С.Б. Історія розвитку фізичної рекреації. Навч. посібн. К. : Академвидав, 2013. 160 с. (Гриф МОН).
  • Пангелова Н.Є. Формування гармонійно розвиненої особистості дітей дошкільного віку в процесі фізичного виховання: Монографія Переяслав-Хмельницький: ФОП Лукашевич О.М. 2013. 432 с.
  • Пангелова Н.Є., Пангелов Б.П. Теоретико-методичні засади туристсько-краєзнавчої роботи у вищих навчальних закладах: навальний посібник. Переяслав-Хмельницький: ФОП Лукашевіч О.М., 2015. 202 с
  • Теорія і методика фізичного виховання: підруч. для студ. вищ.навч. закл. фіз. вихованння і спорту: у 2 т. [Т.Ю.Круцевич, Н.Є.Пангелова, О.Д.Кривчикова та ін.; за ред. Т.Ю.Круцевич]. – [2-ге вид., переробл. та доп.]. К.: Національний університет фізичного виховання і спорту України, вид-во «Олімп. л-ра», 2017. – Т. 1. Загальні основи теорії і методики фізичного виховання. – 384 с.
  • Теорія і методика фізичного виховання: підруч. для студ. вищ.навч. закл. фіз. вихованння і спорту: у 2 т. [Т.Ю.Круцевич, Н.Є.Пангелова, О.Д.Кривчикова та ін.; за ред. Т.Ю.Круцевич]. – [2-ге вид., переробл. та доп.]. К.: Національний університет фізичного виховання і спорту України, вид-во «Олімп. л-ра», 2017. – Т. 2.  Методика фізичного виховання різних груп населення. – 448 с.
  • Пангелова Н.Є. Теоретико-методичні основи оздоровчої фізичної культури: навчальний посібник / Н.Є.Пангелова, Т.Ю. Круцевич, В.М.Данилко. Переяслав-Хмельницький: Домбровська Я.М., 2017.- 454 с.
  • Пангелова Н.Є., Пивовар А.А. Інтегрований розвиток інтелектуальних і фізичних здібностей дітей дошкільного віку в процесі рухової діяльності. Монографія. Переяслав-Хмельницький, 2018. 491 с.

Навчальні дисципліни: Теорія і методика фізичного виховання; Теорія і методика викладання фізичної культури у профільній школі; Історія фізичної культури; Рекреація у фізичній культурі різних груп населення; Організація і методика оздоровчої фізичної культури.

2000 р. – знак «Відмінник освіти України»

2004, 2010 рр. – Почесна грамота Міністерства освіти і науки України.

2010 р. – медаль Г.С. Сковороди

2015 р. – медаль М. Сікорського

2019 р. – почесна грамота Київської обласної державної адміністрації

2019 – відзнака «Орден Григорія Сковороди

Перейти до вмісту