Христич Ніна Сергіївна

Христич Н.С.

Христич
Ніна Сергіївна 

відмінник освіти України, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри іноземної філології, перекладу та методики навчання

ГРАФІК КОНСУЛЬТУВАННЯ:

вівторок: 1200-1400

кабінет № 309
(
ЗОШ № 7)

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

+ 38 (04567) 7-19-99
forkaf@ukr.net

Біографічні відомості. Народилася 8 серпня 1962 р. у місті Переяслав-Хмельницький на Київщині у родині освітян, Сергія Ілліча і Ольги Олександрівни. Пройшла науковий шлях від старшої піонервожатої до доцента.

НавчанняУ 1979 році закінчила середню школу № 2 міста Переяслав-Хмельницького Київської області. Попрацювавши у сільській школі, переконалася, що педагогічна робота – це покликання, почала готуватися до вступу у педагогічний вуз. Оскільки виявляла бажання до міжнародної співпраці, захопилася вивченням іноземних мов і у 1980 р. вступила до Київського державного педагогічного інституту іноземних мов.

1980-1985 – роки навчання у Київському державному педагогічному інституті іноземних мов, по закінченню якого отримала спеціальність іноземні мови (дві мови) і кваліфікацію вчителя іноземних мов (французької та англійської). У період навчання брала активну участь у громадсько-суспільній, науковій роботі та художній самодіяльності інституту. Навчаючись в інституті, вступила до спілки «Франція-СССР» і була активним її учасником.

1989-1992 рр. навчання в аспірантурі Київського державного педагогічного інституту ім. М.П. Драгоманова., де під керівництвом відомого науковця – доктора педагогічних наук, професора Бориса Степановича Кобзаря, захистила кандидатську дисертацію. Рішенням спеціалізованої вченої ради Українського державного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова  від 21 жовтня 1993 року, протокол № 16 було присуджено науковий ступінь кандидата педагогічних наук; спеціальність 13.00.01 – теорія і історія педагогіки.

У 2003 році було присвоєно вчене звання доцента кафедри теорії та методики викладання англійської мови Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.

Пройшла курси підвищення кваліфікації:

2001 р. – Київський національний лінгвістичний університет (кафедра романських мов); 2006 р. – Київський національний лінгвістичний університет (кафедра методики викладання іноземних мов);

2010 р. – Київський національний лінгвістичний університет (кафедра перекладу романо-германських мов);

2014 р. – Київський національний лінгвістичний університет (кафедра методики викладання іноземних мов й інформаційно-комунікаційних технологій);

2019 р. – КНЗ «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» (кафедра суспільно-гуманітарної освіти).

2023 р. – TESOL 2023. Center for Professional Learning, Childhood Education International  (3-тижневе стажування)

2023 р. – Центр професійного навчання Регіонального відділу з питань викладання англійської мови Посольства США в Україні (Professional Development & Exchange for Educators of Preservice Teachers in Ukraine) (річне стажування).

Робота. Наслідуючи приклад матері, вчительки початкових класів,  відразу по закінченню школи у 1979 р. протягом року працювала старшою піонервожатою у восьмирічній школі с. Стовп’яги, Переяслав-Хмельницького району Київської області, поєднуючи з роботою секретаря просвітницької спілки «Знання».

З 1985 р. по 1986 р. працювала учителем французької мови у с/ш № 2 м. Переяслав-Хмельницький.

В університеті працювала викладачем англійської та французької мов з вересня 1986 року. На той час – це філіал Київського державного педагогічного інституту імені О. М. Горького. Працювала на посадах викладача, старшого викладача, доцента кафедри іноземних мов, доцента кафедри теорії та методики викладання англійської мови кафедри теорії та методики викладання англійської мови. Нині працює на  кафедрі іноземної філології, перекладу та методики навчання.

Суспільно-громадська діяльність. Ніна Сергіївна бере участь у загально-факультетських та університетських заходах та залучає до цієї роботи студентів. Постійно виконує роботу куратора. Зроблено значний внесок у розвиток французько-українських відносин. З 1997 р. здійснює роботу у межах договору «Альянс – Францез». Залучає  учителів, студентів та школярів до відвідування літніх курсів французької мови під керівництвом досвідчених французьких викладачів Люка Берру, Джонатана Толягена, Філіпа ле Тузе та ін.  За підтримки відділу з питань співпраці в галузі французької мови та посольства Франції в Україні особисто  бере участь та залучає молодь до програм  «S.A.M.E.D.I.» та «МЕТЕОРИТ», які передбачають поїздку до Франції з пізнавально-навчальною метою. По завершенні поїздки всі студенти та учні успішно складали міжнародні іспити «DELF» «DALF» (рівні А2-С1) при посольстві Франції в Україні і отримували міжнародні сертифікати з відповідним рівнем володіння французькою мовою, який надає їм право навчатися чи працювати у франкомовних країнах.

Ніна Сергіївна є модератором  міжнародних науково-практичних конференцій:

  • Modern Methods of Teaching Foreign Languages and Translation in Ukraine and Beyond.
  • Psycholinguistics in a Modern World.
  • Innovative Technologies in Preschool Education.

Ніна Сергіївна є членом  міжнародних громадських організацій:

  • TESOL – Міжнародна асоціація викладачів англійської мови як іноземної (США).
  • IATEFL- Міжнародна асоціація викладачів англійської мови як іноземної (Велика Британія).
  • SPACETIME – Асоціація сприяння глобалізації освіти та науки.

З 2012 р. по 2014 рвиконувала обов’язки заступника зав.кафедри з наукової роботи. Ніна Сергіївна бере участь у роботі журі конкурсів «Мала академія наук України» з мовних дисциплін (англійська, французька мови). З 2019 р. виконує роботу в експертній раді МОН з експертизи підручників англійської мови для ЗЗСО.

Коло наукових інтересів. До кола наукових інтересів Ніни Сергіївни Христич належать методика навчання іноземних мов та іноземна філологія.

У межах напряму «Методика навчання іноземних мов» – «Методика навчання іноземної мови у профільній школі», «Методика навчання іноземної мови в базовій школі», «Методика виховної роботи учителя англійської мови», «Актуальні питання методики навчання іноземної мови»,  «Інформаційно-комунікаційні технології навчання іноземних мов», «Інтернаціоналізація освітнього простору».

У межах напряму «Філологія» у колі наукових інтересів – «Семантика», «Теорія і практика перекладу», «Когнітивна лінгвістика», «Порівняльна стилістика», «Семіотика», «Концепт та його художня реалізація».

Результатом наукових досліджень доц. Н.С. Христич, пов’язаних  із інтернаціоналізацією діяльності ЗВО, є публікації у міжнародних наукометричних базах даних Web of Science та Scopus (2016 р., 2022 р. (2 статті)); PNAP – Scientific Journal of Polonia University Periodyk Naukowy Akademii Polonijnej (Польща), Universitatea din Bucureşti  (Румунія) які входять до Організації економічного співробітництва та розвитку Європейського Союзу (2022 р.); International Journal of Economics Research & Business and Management (Індія) (2022 р.,2023р.).

Наукове керівництвоНіна Сергіївна є науковим керівником магістрів та бакалаврів; рецензує монографії, підручники, посібники та статті; керує студентськими науковими роботами та науковими роботами учнів Малої академії наук. Під керівництвом доц. Н.С. Христич написано та захищено  близько 150 наукових робіт.

Підготувала переможців Усеукраїнських олімпіад та конкурсів студентських наукових робіт з романо-германських мов з методикою їх викладання:

2010 р. – Тетяна Тертиченко  – 3 місце на у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з романо-германських мов та літератур;

2011 р. – Людмила Габарак  – 2 місце у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з романо-германських мов та літератур;

2012 р. – Людмила Габарак  – 2 місце у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з романо-германських мов та літератур;

2015 р. – Ірина Тесля – 3 місце на I етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Романо-германські мови»;

2019 р. – Аліна Головень – 3 місце у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з романо-германських мов та літератур (з методикою їх викладання);

2021 р. – Нікіта Трьохбратський – фіналіст Всеукраїнського шекспірівського конкурсу студентських дослідницьких і креативних проєктів імені Віталія Кейса;

2023 р. – Карина Коломієць – 3 місце у Всеукраїнському шекспірівському конкурсі студентських дослідницьких і креативних проєктів імені Віталія Кейса.

Основні наукові праціНіна Сергіївна Христич – автор понад 130 наукових праць. Бере участь в науково-практичних та міжнародних форумах, конференціях, вебінарах та семінарах. У процесі викладання використовує свої навчально- методичні  посібники «Becoming a more successful teacher», «Classroom English», «Theory and practice of English-Ukrainian translation»,  «Grammar  Test» та ін.

Ніна Сергіївна Христич – член редколегії українських фахових наукових видань «Теоретична і дидактична філологія», «Preschool Education: Global Trends»,  міжнародних наукових журналів «International Journal of English Teaching and Learning» (США), «Emerging trends in economics, business and laws» (Індія).

Навчальні дисципліни Методика навчання іноземної мови в ЗЗСО (магістратура); Методика навчання англійської мови у базовій школі (2 курс); Актуальні питання методики навчання іноземної мови (магістратура); Актуальні питання методики навчання англійської мови (2 курс); Методика виховної роботи учителя англійської мови (1 курс); Практика усного та писемного мовлення (магістратура); Практичний курс англійської мови (магістратура);.

Урядові нагороди та відзнаки Міністерства освіти і науки України:

1996 р. – Нагрудний знак «Відмінник освіти України»;

2019 р. – Диплом III ступеня Міністерства освіти і науки України за перемогу у II турі конкурсу студентських наукових робіт із романо-германських мов і літератури.

2022 р. – Орден княгині Ольги.

Відзнаки виконавчих органів місцевого самоврядування:

2002 р. – Грамота ректора ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» за багаторічну сумлінну працю;

2007 р. – Грамота ректора ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» за багаторічну сумлінну працю;

2009 р. – Грамота ректора ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» за багаторічну сумлінну працю;

2009 р. – Подяка ректора ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» за особистий творчий внесок в удосконалення навчально-виховного процесу;

2010 р. – Грамота ректора ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» за високий рівень підготовки студента-призера II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з гуманітарних наук;

2010 р. – Подяка начальника головного управління осіти і науки Київської обласної державної адміністрації;

2011 р. – Подяка ректора ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» за високий рівень підготовки студента-призера II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з гуманітарних наук ;

2012 р. – Подяка ректора ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» за високий рівень підготовки студента-призера II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з гуманітарних наук у галузі «Романо-германські мови і літератури»;

2015 р. – Подяка департаменту освіти і науки Київської облдержадміністрації за плідну роботу з обдарованою молоддю;

2023 р. – Грамота ректора Університету Григорія Сковороди в Переяславі за багаторічну сумлінну працю, вагомі творчі досягнення та професійну майстерність.

Перейти до вмісту