Юрженко Володимир Васильович

YUrzhenko-V.V.-250x250

Юрженко
Володимир Васильович 

Професор кафедри теорії і методики технологічної освіти та комп’ютерної графіки
доктор педагогічних наук, професор, Відмінник освіти України, член спеціалізованих Вчених рад із захисту дисертацій за спеціальністю 13.00.02 – теорія та методика навчання технологій

ГРАФІК ПРИЙОМУ (для співробітників):

середа: 1300-1400

ГРАФІК КОНСУЛЬТУВАННЯ (для студентів, магістрантів):

середа: 1300-1400
кабінет № 319
(корпус
-школа № 4, поверх № 3)

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

+ 38 (09571) 5-62-62
 v_iurzhenko@ukr.net

Біографічні відомості. Народився 20 квітня 1960 р. у місті Києві в родині службовців, Василя Яковича і Антоніни Георгіївни.

Навчання. У 1977 році закінчив загальноосвітню середню школу № 195 міста Києва та здав вступні екзамени і був зарахований на факультет загальнотехнічних дисциплін Київського державного педагогічного інституту імені О. М. Горького. Закінчив його у червні 1981 року і отримав диплом про вищу освіту за спеціальністю «Загальнотехнічні дисципліни».

Викладаючи фаховоспрямовану дисципліну «Практикум в навчальних майстернях» підвищував професійні кваліфікації за робітничими професіями, зокрема за професією «Слюсар» має 4 розряд, за професією «Електрозварювальник» – 6 розряд.

У 2004 році захистив дисертаційне дослідження з наукового ступеня кандидата педагогічних наук за темою «Формування системи знань про основи сучасного виробництва у майбутніх вчителів трудового навчання» у спеціалізованій Вченій раді НПУ імені М. П. Драгоманова, а навесні 2006 року отримав атестат доцента.

У червні 2008 року вступив до докторантури Інституту педагогіки НАПН України, а наприкінці травня 2011 року успішно її закінчив і підготував до захисту докторську дисертацію «Теоретичні засади змісту і структури освітньої галузі «Технологія» в основній школі», яку захистив у травні 2014 року в спеціалізованій Вченій раді НПУ імені М. П. Драгоманова за спеціальністю 13.00.02 – теорія та методика навчання технологій.

Робота. Після закінчення навчання у 1981 році, за пропозицією керівництва Київського державного педагогічного інституту імені О. М. Горького та рішенням Міністерства народної освіти УРСР був направлений за розподілом на кафедру загальнотехнічних дисциплін для роботи у якості викладача.

На кафедрі трудового навчання і креслення згаданого вузу працював з 1984 року, асистентом. У листопаді 1993 року обраний на посаду старшого викладача, а в лютому 2005 року переведений на посаду доцента, як такий, що обраний за конкурсом.

Основні дисципліни, які викладав на той час – «Практикум у навчальних майстернях», «Основи стандартизації», лекційні курси з дисциплін «Основи техніки і технології», «Контрольно-інформаційні машини», керував аспірантами, а також дипломними, магістерськими і курсовими роботами, педагогічною практикою.

Виконував обов‘язки завідувача сектором навчальних майстерень. Безпосередньо розробляв програми і практичні завдання до державного екзамену на 3-му курсі Інституту гуманітарно-технічної освіти НПУ імені М. П. Драгоманова і займався організацією цього екзамену.

Влітку 2006 року переводом з НПУ імені М.П.Драгоманова перейшов працювати на посаду в.о. заступника директора з наукової роботи Інституту професійно-технічної освіти АПН України. 21 вересня 2006 року Президією Академії педагогічних наук України затверджений на посаді заступника директора з наукової роботи Інституту професійно-технічної освіти АПН України, як такий, що пройшов конкурс.

Працював на посаді до початку червня 2008 року. У зв’язку зі вступом до докторантури Інституту педагогіки НАПН України пішов з посади заступника директора з наукової роботи Інституту професійно-технічної освіти АПН України. Після закінчення докторантури повернувся до роботи в Інституті професійно-технічної освіти НАПН України де і пропрацював до серпня 2016 року на посадах старшого, а потім головного наукового співробітника.

За сумісництвом, протягом усього часу перебування на посаді заступника директора з наукової роботи, у докторантурі й аж до червня 2016 року працював на кафедрах основ виробництва, загальнотехнічних дисциплін Інституту гуманітарно-технічної освіти НПУ імені М. П. Драгоманова. На кафедрі промислової інженерії та сервісу у 2015 році отримав звання і атестат професора названої кафедри.

З серпня 2016 року і до сьогодні працює на посаді професора кафедри теорії і методики технологічної освіти та комп’ютерної графіки Державного вищого навчального закладу «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», нині Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Є гарантом магістерської програми за спеціальностю 014 Середня освіта. Технологічна освіта.

Суспільно-громадська діяльність. Займався виховною роботою на педагогічно-індустріальному факультеті НПУ імені М. П. Драгоманова. Довгий час відповідав за виховну роботу в гуртожитку. П’ять разів був обраний куратором-наставником студентської групи. І нині, працюючи професором в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі є куратором групи магістерської програми підготовки.

Запрошується Міністерством освіти і науки України і Київським міським центром професійно-технічної освіти для участі у журі конкурсів з професійної майстерності Міжнародного, Всеукраїнського, регіонального та міського (місто Київ) рівнів.

Коло наукових інтересів. За активної участі професора В. В. Юрженка відбуваються наукові, науково-практичні конференції і форуми Міжнародного, Всеукраїнського та регіонального рівнів за напрямами технологічна та професійна освіта.

За консультування професора Володимира Васильовича Юрженка здійснювалась розробка стандарту основної школи за напрямом «технологічна освітня галузь» і сформований новий загальноосвітній предмет «Технології» та разом зі співавторами розроблена і затверджена грифом МОН України модельна навчальна програма загальноосвітнього предмета «Технології» на основі названого стандарту відповідно до засад Нової української школи і Закону України «Про повну загальну середню освіту», створюються нові навчальні плани, програми спеціальностей, підвищується якість підготовки молодих педагогічних кадрів для роботи в школах Київської та інших областей України.

Окремою сторінкою наукової творчості Володимира Васильовича є чотири запатентовані винаходи.

  1. Винахід «Керамічний двигун внутрішнього згорання», патент 15291А, Україна, МПК; № 94076233, заявлено 14.07.94, опубліковано 30.06.97. Бюлетень № 3; (Співавтори В.Я. Науменко, М. Г. Чумак).
  2. Винахід «Вітродвигун з ротором, який має форму поверхонь обертання», патент 23383 заявка №94051386, опубліковано 08.05.97, пріоритет 13.05.1997, UA; (Співавтор В.Я. Науменко).
  3. Винахід «Вітродвигун з лопатевими колесами», патент 30115А заявка №98010012 пріоритет 05.01.1998р. Рішення про видачу патенту 29.12.1998р., Бюлетень №8. опубліковано 15.11.2000. Бюлетень №6 ІІ, 2000. (Співавтор М. В. Юрженко).
  4. Винахід «Керамічний двигун внутрішнього згорання з еліпсною або овальною формою перетину циліндра і поршня», патент 39253А, заявка №98031061, пріоритет 02.03.1998, опубліковано 15.06.2001. Бюлетень №5, 2001. (Співавтор М.В. Юрженко).

До кола наукових інтересів Володимира Васильовича Юрженка належать історія та розвиток техніки і технологій, питання впровадження змісту і методик трудового навчання, технологічної і професійної освіти, проблеми методології розвитку освіти і формування техніко-технологічної культури, актуальні проблеми педагогіки, навчання і виховання студентської та учнівської молоді.

Наукове керівництво. Юрженко В. В. – був певний час головним редактором електронного фахового наукового видання Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, член спеціалізованих Вчених рад із захисту кандидатських і докторських дисертацій.

Володимир Васильович є керівником здобувачів й аспірантів. Під його керівництвом підготовлено кандидата педагогічних наук та двох аспірантів.

Основні наукові праці. Володимир Васильович Юрженко – автор понад 200 наукових, науково-методичних та науково-публіцистичних праць, один із розробників методологічних підходів до формування техніко-технологічної культури особистості через зміст і структуру технологічної освітньої галузі в закладах загальної середньої освіти.

Володимир Васильович розробляв Державний стандарт України з підготовки вчителів трудового навчання у вищих педагогічних навчальних закладах І–ІV рівнів акредитації, а також проект Державного стандарту базової і повної середньої освіти, галузь «Технологія» та програму «Трудове навчання» для 5–9 класів і програму предмету «Основи сучасного виробництва» для 10–11 і 10–12 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Є одним з авторів електронних навчальних посібників для системи професійно-технічної освіти України за напрямом підготовки «Ремонт автомобілів», «Токарна справа».

Восени 2006 року у співавторстві з В. К. Сидоренком видали підручник для 10 класу з загальноосвітнього предмету «Основи сучасного виробництва» з грифом Міністерства освіти і науки України.

Юрженко Володимир Васильович як голова робочої групи з розробки навчальних програм «Технології 10–11 клас Профільний рівень» для учнів 10–11 класів закладів загальної середньої освіти сприяв створенню навчальних програм для профільної школи з грифом Міністерства освіти і науки України за 16 спеціалізаціями.

З 2013 по 2017 рік разом зі співавторами створив підручники з «Трудового навчання» для 5,6,7,8,9 класів загальноосвітньої школи з грифом Міністерства освіти і науки України.

У 2018 році за сприяння ректора Державного вищого навчального закладу «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» В. П. Коцура був виданий підручник авторства Володимира Васильовича «Основи техніки, технології та економіки виробництва» для студентів за галуззю 01 Освіта, спеціальності 014 Середня освіта. Технологічна освіта.

У 2021 році за співавторства Т. С. Мачачи, Д. Е. Кільдерова та Д. М. Луп’яка розроблена і затверджена грифом МОН України модельна навчальна програма загальноосвітнього предмета «Технології» на основі стандарту технологічної освітньої галузі відповідно до засад Нової української школи.

Навчальні дисципліни: Підготував курс лекцій з дисципліни «Основи техніки і технології». Один з співавторів навчального посібника з аналогічною назвою.

Розробив програму і питання з «Основ техніки і технології», що увійшли в питання державного екзамену на ІV–му курсі Інституту гуманітарно-технічної освіти НПУ імені М. П. Драгоманова.

Юрженко Володимир Васильович є одним із співавторів програми вступних іспитів у Інституті гуманітарно-технічної освіти НПУ імені М. П. Драгоманова. Приймав участь у розробці завдань ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання.

Впровадив у курс «Основи техніки і технології» інноваційну на той час інформаційну технологію відображення інформації для великих аудиторій (так звана 3М технологія). Використовує комп‘ютерний програмний продукт в процесі викладання курсу «Основи техніки, технології і економіки виробництва». Розробив теми рефератів і тем для індивідуального опрацювання з вище означеної дисципліни.

Працюючи останні роки на посаді професора кафедри теорії і методики технологічної освіти та комп’ютерної графіки Університету Григорія Сковороди в Переяславі Володимир Васильович створив низку нових навчальних програм з дисциплін та підручник за якими навчаються студенти факультету технологічної і математичної освіти за освітніми рівнями «бакалавр» і «магістр» спеціальності 014 Середня освіта. Технологічна освіта.

Урядові нагороди та відзнаки Міністерства освіти і науки України:

2009 р. – Нагрудний знак «Відмінник освіти України»;

2004 р. – Почесна грамоти Міністерства освіти України;

Відзнаки Національної академії наук України, Національної академії педагогічних наук України, Національного центру «Мала академія наук України», Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди:

2019 р. – Почесна грамота Національної академії наук України;

2016 р. – Почесна грамота Національної академії педагогічних наук України;

2015 р. – Грамота Національної академії педагогічних наук України;

2015 р. – Диплом ІІ ступеня Національної академії педагогічних наук України;

2018 р. – Почесна грамота Національного центру «Мала академія наук України»;

2010 р. – Медаль М. П. Драгоманова Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова;

2015 р. – Почесна грамота Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова;

2016 р. – Подяка директора Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук;

2020 р. – Відзнака «Орден Григорія Сковороди» Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.

Відзнаки виконавчих органів місцевого самоврядування Департамент освіти і науки, молоді та спорту Виконавчого органу Київради:

2019 р. – Подяка директора Департаменту освіти і науки Київської міської державної адміністрації;

2015, 2016, 2017, 2018, 2019 рр. – Подяка начальника управління професійної освіти Київської міської державної адміністрації.

Перейти до вмісту