Карпенко Антоніна Петрівна

Карпенко А.П.

Карпенко
Антоніна Петрівна 

старший викладач кафедри музичного мистецтва і методики навчання

ГРАФІК КОНСУЛЬТУВАННЯ:

Четвер: 11:00-13:00

кабінет № 414
(корпус № 1, поверх № 4)

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

E-mail: antoninakarp@ukr.net

Біографічні відомостіНародилася 9 вересня 1961 року в с. Купка Глибоцького р-ну, Чернівецької області в сім’ї службовців.

НавчанняПісля закінчення середньої школи №3(1968–1978) та Дитячої музичної школи м. Переяслав-Хмельницький навчалася в Київському державному музичному училищі ім. Р.Глієра на диригентсько-хоровому відділенні, отримавши спеціальність «диригент хору, вчитель сольфеджіо, вчитель музики в школі».  По закінченню училища в 1981 р. вступила на навчання до Ніжинського державного педагогічного інституту ім. М.Гоголя на музично-педагогічний факультет, де отримала диплом про вищу освіту в 1985 р.

Робота. Свою педагогічну діяльність розпочала  паралельно із навчанням в КДМУ: упродовж 1978-1981 рр. працювала музичним керівником в дошкільному  навчальному закладі № 6 «Малятко», керівником дитячого хорового колективу Переяслав-Хмельницького Будинку працівників освіти. Після закінчення Ніжинського державного педагогічного інституту ім. М. Гоголя працювала викладачем музичних предметів Олександрійського педагогічного училища ім. В. Сухомлинського Кіровоградської області (1985-1993 рр). З 1993 року і донині працює в Університеті Григорія Сковороди в  Переяславі на кафедрі мистецьких дисциплін і методик навчання.

Суспільно-громадська діяльність. Карпенко А.П. є керівником студентського хорового колективу «КОЛЕГІУМ». Колектив брав участь у хорових конкурсах, фестивалях, де отримував призові місця: ІІ місце І Всеукраїнського фестивалю дитячих і юнацьких хорових колективів «Товтри-2007» (м. Кам’янець-Подільський); ІІІ місце – Регіональний фестиваль студентських і дитячих хоровий колективів м.Київ (2015); ІІІ місце – ІІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс хорового мистецтва, присвячений ювілею А. Авдієвського; Диплом лауреата ІІ Всеукраїнського хорового фестивалю-конкурсу «Грінченківська весна»; Лауреати І та ІІ ступеня Міжнародного Полікультурного фестивалю «Переяславський дивограй» (2015-2022); І ступеня – на Всеукраїнському вокально-хоровому фестивалі-конкурсі «Мозаїка пісень» (м. Суми, 2019).

 

Учасник  проекту IREX  «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»;  в освітньому симпозіумі «Роль освіти в епоху дезінформації та технологічного прогресу  та в тренінговій програмі з інфомедійної грамотності; жовтень  2019р.

Учасник І Всеукраїнського науково-практичного онлайн-семінару «Мистецько-оздоровча діяльність з дітьми та дорослими» м. Переяслав 20 листопада 2020

Участь в Проєкті Українського Культурного Фонду «Університетська мобільність: MOBILE ART EDU CAMP» квітень-жовтень 2021р

Учасник  ІV Міжнародного конгресу зі спеціальної педагогіки та психології: «Педагог в інклюзивному просторі: траекторія фахової самоактуалізації» листопад 2018

Коло наукових інтересів. До основного кола наукових інтересів належить педагогіка мистецтва, методика роботи з хоровим колективом, виховання культури виконавства.

Наукове керівництво. Керівництво курсовими роботами здобувачів.

Основні наукові праціІнформація про діяльність науково-педагогічного працівника Карпенко А.П.

  • Карпенко А.П. Загальнолюдські цінності та їх роль у вихованні особистості. Наукові записки Ніжинського держ. педагогічного університету імені Миколи Гоголя; Ніжин, 2002. №1. С.100-102.
  • Карпенко А.П. Духовна музика у навчально-виховному процесі Теоретичні питання культури, освіти та виховання: Збірник наукових праць. Випуск 29 / За заг. редакцією академіка АПН України Євтуха М.Б., укладач О.В.Михайличенко.  Київ: Вид. центр КНЛУ, 2005. С.52-56.
  • Карпенко А.П. Сприйняття духовної музики в структурі музичного виховання Наукові записки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя: Психолого-педагогічні науки. Вид. НДУ імені Миколи Гоголя, 2005. №2. С.89-92.
  • Карпенко А.П. Духовна музика як чинник виховання загальнолюдських цінностей студентської молоді Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. Серія 14. Теорія і методика мистецької освіти: Збірник наукових праць. Вип. 13(18). Київ: НПУ, 2012. С.11-17.
  • Карпенко А.П. Духовні аспекти професійного становлення студентів у процесі вивчення мистецьких дисциплін Гуманітарний вісник ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»: Збірник наукових праць. Переяслав-Хмельницький, 2009. Вип.18. С.97-101.
  • Карпенко А.П. Охорона голосу у підлітків під час мутаційного періоду в хоровому класі. Herald pedagogiki. Nauka i Praktyka / wydanie specjalne  – ”Diamond trading tour” Warszawa 2021.

Відзнаки, нагороди, подяки.

  • Грамота Кримського державного гуманітарного інституту за підготовку студентів до І Міжнародного конкурсу молодих виконавців «Кримська весна – 2001»;
  • Диплом міжнародної виставки «Освіта та кар’єра – 2016» за активну участь у семінарах виставки і представлення освітніх інноваційних технологій;
  • Диплом за активну роботу в організаційному комітеті Міжнародного полікультурного фестивалю-конкурсу «Переяславський дивограй» (2015 – 2022 рр).;
  • Грамота Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького за підготовку учасника  Всеукраїнської студентської Олімпіади з напряму «Музичне мистецтво»;

Диплом І ступеню VIII Міжнародного фестивалю-конкурсу «Сходинки до майстерності» (м. Кропивницький , 2021) у складі вокального тріо «Dolce».

Перейти до вмісту